Vnímání čaker, uzavírání čaker

22. října 2009 v 18:37 | Lia |  Praxis
Vnímání čaker
Pocity, které budete mít v čakrách, se mohou lišit podle stupně jejich aktivity, na niž má vliv váš fyzický stav, vrozené schopnosti a umění koncentrace a relaxace. Může se měnit od jemného tepla, lokalizovaného tlaku nebo bublání, lokalizované závrati, hučení, jemné pulsace až po silné chvění nebo kombinaci všeho předchozího. Čím silnější vibrace, tím aktivnější je čakra. Položíte-li ruku na aktivní čakru, budete skutečně cítit chvění.

Některé čakry mohou způsobovat v aktivním stavu další lokalizované pocity:

Základní čakra: Zpočátku můžete cítit velmi lehké žhnutí nebo pálení, či sevření, jako když jedete příliš dlouho na kole. Jakmile čakra pracuje správně, ucítíte jemné pulsování nebo chvění na jejím místě.

Solar Plexus čakra: Někdy může způsobit pocit krátkého dechu, což vás může nutit k hyperventilaci. Časem a používáním to přestane, spolu s tím jak se čakra bude stabilizovat.

Srdeční čakra: tato čakra zasluhuje speciální zmínku kvůli silným a někdy děsivým pocitům, jež může způsobovat. Je-li silně aktivována, může se zdát, že vaše srdce pracuje neuvěřitelným tempem. Je to silný pocit. Pokuste se jej ignorovat, pokud se vám to stane, neboť vám nijak neublíží. Není to tlukot srdce, ale pracující čakra. Vím, že se to snáze řekne než udělá. Ignorujte to, ale s dalším cvičením a zvykem to zvládnete.

Tento jev je nejvíce patrný v ranných fázích rozvoje. Myslím si, že vzniká nedostatkem energie plynoucí z nižších center. Svým způsobem je to jako práce čerpadla, když nemá dostatek tekutiny k čerpání. Je-li plně funkční, způsobuje srdeční čakra tyto pocity: Položte svou ruku na hruď s konečky prstů na srdci. Poklepávejte prsty na hruď současně se srdcem. Zrychlujte, dokud nebubnujete prsty tak rychle, jak jen to dokážete. Pozn.: Váš skutečný tep se tímto pocitem nezrychlí. Pokud byste se připojili na monitor sledující srdeční činnost, zjistili byste, že váš tep se sotva změnil.

Hrdelní čakra: Chvění může způsobit velmi jemný pocit zaškrcení, kvůli velké citlivosti tohoto místa. Někdy se zdá, jako byste měli emocionální bouli u kořene krku.

Temenní čakra: Při plné aktivitě se zdá, jako by tisíce hebkých, teplých prstů jemně masírovaly vnitřek vrcholku vaši hlavy na úrovní vlasů, a temenní čakra se rozšiřovala dolů k prostředku čela, aby zahrnula čelní čakru, jež je její součásti. Tento pocit je důvodem, proč to Buddhisté nazývají "Lotos s Tisíci Okvětních Lístků". Pozn.: Můžete cítit silnější pocity v některých čakrách a slabé nebo žádné v jiných. Soustřeďte se na tu nejnižší se slabými pocity. To pomůže vyvážit tok energie v systému čaker.

Jestliže se při projekci nenacházíte v rovnováze, neaktivní čakry mohou způsobit neúspěch, tzn. můžete své tělo částečně uvolnit, zjistíte však, že je přilepeno k fyzickému tělu v místě neaktivní čakry. Stane-li se to, zaměřte se před projekci na stimulování neaktivní čakry.
Uzavírání čaker

Po jakékoliv práci s čakrami je velice důležité je uzavřít, dokud je nepotřebujete využít, jako při projekci. Toto uzavírání je obzvláště důležité, jestliže v nich cítíte silnou aktivitu. Necháte-li čakry během normálních denních činností otevřené, budete ztrácet energii. To může způsobit únavu nebo dokonce problémy se zdravím. Kromě toho to může přivábit pozornost nežádoucích astrálních entit. Abyste je uzavřeli, jednoduše obraťte proces, dokud nepřestanete cítit jakoukoliv aktivitu.

Pociťujte, jak vaše mentální ruce uzavírají čakry a tlačí energii zpět dolů. Čím jsou vaše čakry aktivnější, tím více času budete potřebovat, abyste se je naučili zavřít. Jestliže po všem stále ještě cítíte nějakou aktivitu, pomůže vám s jejich uzavřením také jídlo a fyzická cvičení.


© astralni-cestovani.info
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama